Nowe mieszkanie w Piasecznie za pieniądze z …

Bank pomoże kupić mieszkanie

Wiele się mówi o tym, że od nowego roku kredyty mieszkaniowe będą droższe i trudniej dostępne. To prawda, ale jednocześnie należy dostrzegać także pewne ułatwienia, dzięki którym wiele osób będzie mogło pozwolić sobie na zakup nowego, wymarzonego M. Banki zaczynają bowiem nieco inaczej konstruować swoje oferty.

Czy problemy z dostaniem kredytu są prawdziwymi problemami?

Dla większości kredytobiorców największe zmiany na rynku kredytów mieszkaniowych to ograniczenie w okresie kredytowania i zmiany sposobu obliczania zdolności kredytowej. Te nowe pułapy wejścia w hipotekę rzeczywiście zostają wprowadzone po to, aby banki udzielały mniejszą liczbę kredytów. W ten sposób państwo wymusza ograniczanie ryzyka niewypłacalności kredytobiorcy, ale … bank, który mnie ryzykuje, skłonny jest do obniżenia własnych dochodów, co mogą wykorzystać klienci.

Jak kupić mieszkanie taniej?

Podstawowa zasada nie zmienia się – im więcej wkładu własnego, tym tańszy kredyt (głównie dlatego, że niższy, ale również z tego powodu, że wtedy bankowi wytrąca się z ręki argument o konieczności wyższego ubezpieczenia). Druga sprawa to możliwość negocjacji. Dziś mało kto z niej korzysta, bo też większość kredytobiorców uznaje, że stopa oprocentowania jest „ostatnim słowem” banku. Bankierzy to doskonali negocjatorzy i wiedzą, że większość klientów nigdy nie spyta o możliwość obniżenia oprocentowania, a sposobów na to jest kilka: zakup ubezpieczenia, dodatkowe zabezpieczenie itd. Warto jednak dowiedzieć się, w jaki sposób można zmniejszyć dolegliwość związaną z kredytem – bank zwykle będzie w stanie przedstawić kilka preferencyjnych ofert, dzięki którym mieszkanie w Piasecznie uda się kupić taniej.

Finansowanie to nie tylko banki

Warto także dowiedzieć się, czy developer nie ma jakiejś oferty finansowej. Dziś wielu deweloperów w porozumieniu z bankami lub samodzielnie oferuje swoim klientom preferencyjne sposoby finansowania zakupu. Nie wszystkie one podlegają ograniczeniom narzucanym przez ustawę o kredycie konsumenckim, więc w pewnych punktach mogą to być propozycje bardziej liberalne od propozycji kredytowych przedstawianych przez banki. Oczywiście do tego dochodzą jeszcze rządowe dotacje w programie MDM. Ale nawet jeśli wziąć pod uwagę zwiększone dofinansowanie, to tak naprawdę stosunkowo niewielka ulga w bieżącej spłacie kredytu. Co prawda jednak uzyskanie również tej pomocy przybliża nas do własnych czterech kątów.

Podsumowując źródła finansowania zakupu nowego mieszkania

Nawet dziś przy zaostrzonych warunkach o preferencyjny kredyt wcale nie jest trudno. Ale aby takowy zdobyć trzeba wykazać się przynajmniej odrobiną inicjatywy, bo to kredytobiorcy powinno zależeć na obniżce oprocentowania, a nie doradcom banku. Dlatego to klient musi poszukać najlepszego dla siebie sposobu zakupu mieszkania, a zrobić w tym zakresie można całkiem sporo nawet mimo medialnego szumu, z którego wynika (niezgodnie z prawdą), że teraz już mało kto będzie mógł kupić sobie mieszkania. Piaseczno jest doskonałym miejscem, w którym warto szukać nowego mieszkania – sprawdziło to już wiele osób, a Ty możesz być kolejną. Wystarczy tylko chcieć, a odpowiednia forma finansowania zawsze się znajdzie.  

logo deweloper Prestige
Treści opublikowane na stronach niniejszego serwisu mają wyłącznie cel informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.
Autorzy dokładają starań aby treści przedstawione w niniejszym serwisie były aktualne i rzetelne, ale nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań, podejmowanych w oparciu o te informacje.
Niniejszy serwis - jego wizerunek graficzny oraz zawartość stanowią własność Prestige. Kopiowanie serwisu w całości lub w części wymaga uprzedniej pisemnej zgody.