Mieszkanie Piaseczno – wszędzie blisko

Dobrze, bo blisko

Są w Polsce osiedla wybudowane bez śladowego nawet rozsądku – oddalone nie tylko od spójnej sieci komunikacyjnej, ale także od niewielkich nawet sklepów czy szkół. Tymczasem z wielu badań opinii konsumentów wynika, że Polacy lubią mieć wszędzie blisko. Sprawdźmy czy tak jest na osiedlu Róż w Piasecznie.

Bliskość szlaków komunikacyjnych i przedszkola to wygoda

Bliskość przystanków komunikacyjnych oraz dobry dostęp do dróg o odpowiedniej przepustowości powinny być dla projektantów osiedli priorytetem. Przez Piaseczno przebiega kilak ważnych tras komunikacyjnych, a mimo tego wielu deweloperów miało w przeszłości problemy z „podłączeniem” do tej sieci komunikacyjnej swoich osiedli. W przypadku naszego osiedla jest inaczej. Zbudowaliśmy naprawdę wspaniałe mieszkania, z których blisko jest nie tylko do węzłów komunikacyjnych (jednak nie na tyle blisko, żeby obniżało to komfort mieszkania na osiedlu), ale także do przedszkoli, szkół czy sklepów. Szczególnie bliskość szkół i przedszkoli jest ważna, ponieważ bezpośrednio wiąże się z zapewnieniem bezpieczeństwa najmłodszym. Im krótsza droga ze szkoły do domu, tym spokojniejsi rodzice. Właśnie dlatego postanowiliśmy w taki sposób zaprojektować nasze mieszkania. Piaseczno może być doskonałym miejscem do życia – trzeba tylko wybrać właściwe osiedle.

Blisko do sklepów, gastronomi, szkoły czyli szybko

Prawda jest taka, że każdego dnia wielu z nas mnóstwo czasu traci na dojazdy, przejazdy czy przejścia choćby tylko do sklepu. To marnowanie czasu niczemu nie służy. Dobrze zaprojektowane mieszkania muszą znajdować się z pobliżu ważnych punktów, ponieważ to pozwala oszczędzać czas. Oczywiście, że czasem trzeba iść czy jechać gdzieś dalej, ale nie ma żadnego uzasadnienia dla codziennych zakupów, które trwają godzinę, jeśli tylko kwadrans jest się w sklepie. Mieszkanie (Piaseczno, Warszawa czy gdzieś indziej) musi być zlokalizowane blisko sklepu, w którym przynajmniej codzienne zakupy można zrobić szybko, komfortowo i w miarę tanio. Podobnie jest zresztą z wieloma innymi codziennymi czynnościami: tracimy czas na dojazdy do apteki, do lekarzy, odwożąc dzieci do szkoły. Tymczasem wystarczy dobrze usytuowane mieszkanie, żeby rozwiązać większość takich problemów.

Usytuowanie osiedla nie może zabijać komfortu mieszkania

Jeśli przyjrzysz się różnym projektom osiedli w Piasecznie, zauważysz bez trudu, że często bliskość szkół czy przystanków komunikacyjnych osiąga się w nich przez przysunięcie budynków mieszkalnych do głównej ulicy, a nie przez lepszy, bardziej przemyślany projekt. To znacząco obniża komfort życia w takich mieszkaniach, bo jest głośniej, jaśniej w nocy i ogólnie mniej przyjemnie. Dobrze zaprojektowane mieszkania znajdują się na osiedlu odpowiednio skomunikowanym, z właściwą siecią dróg wewnętrznych i chodników, które nie koniecznie muszą być pokrętnym labiryntem. Kiedy zauważysz, że „blisko” nie znaczy wcale „przy ulicy” tylko „w rozsądnie zaprojektowanym otoczeniu”, na pewno zrozumiesz, który deweloper z Piaseczno ma dla Ciebie najkorzystniejsze propozycje. Wybór wcale nie będzie przesadnie duży. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że kiedyś i inni deweloperzy też zaczną myśleć z perspektywy mieszkańców osiedla.

logo deweloper Prestige
Treści opublikowane na stronach niniejszego serwisu mają wyłącznie cel informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.
Autorzy dokładają starań aby treści przedstawione w niniejszym serwisie były aktualne i rzetelne, ale nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań, podejmowanych w oparciu o te informacje.
Niniejszy serwis - jego wizerunek graficzny oraz zawartość stanowią własność Prestige. Kopiowanie serwisu w całości lub w części wymaga uprzedniej pisemnej zgody.