Mieszkanie na obrzeżach Piaseczna plus czy minus?

Ciekawa alternatywa dla mieszkania w centrum

Jeszcze nie tak dawno obrzeża miast były uznawane za najbardziej niesprzyjające do życia miejsce: kiepskie drogi, brak jakichkolwiek sklepów, w zasadzie jedynym atutem mogłyby być niskie ceny, które jednak wcale niskie nie były, jeśli porównać je z cenami mieszkań w mieście. Dziś jednak patrzymy na to nieco inaczej i peryferia, np. Piaseczno w stosunku do Warszawy, jawią się jako bardzo ciekawa alternatywa dla mieszkań w centrum.

Cisza w mieście?

Kto już mieszka w Piasecznie, ten wie, że mieszkania zlokalizowane w centrum i przy głównych drogach zdecydowanie do cichych nie należą, ale mimo wszystko nadal zapewniają zdecydowanie większy komfort niż mieszkania w centrum stolicy. Piaseczno jednak w ostatnich latach znacznie się rozrosło i w zasadzie można mówić już o peryferiach na peryferiach, suburbiach przedmieść itp. Co ważne, są tu w Piasecznie mieszkania na sprzedaż w bardzo ciekawych lokalizacjach: nie przy głównych drogach, ale też niezbyt od nich daleko. Są blisko sklepów czy szkół, ale w otoczeniu zieleni. Ich głównym atutem jest cisza i spokój. Tylko dzięki odpowiedniej lokalizacji można zwalczyć notorycznie przekraczane w Polsce normy hałasu, zarówno za dnia, jak i w nocy. Stawianie ekranów dźwiękochłonnych to tylko niszczenie krajobrazu, które w żaden sposób nie zmienia przyczyn niewygody, natomiast dobrze zlokalizowane mieszkanie np. w Piasecznie sprawia, że problem dyskomfortu, hałasu czy zmęczenia i irytacji wywołanych dużym ruchem samochodów odchodzi do przeszłości.

Koszty mieszkania też są niższe

Ze względu na nieco większe oddalenie od głównego ośrodka miejskiego w regionie, mieszkania w Piasecznie są tańsze niż mieszkania w stolicy. Oczywiście – można znaleźć do porównania parę, która temu zaprzeczy, ale jeśli weźmiesz pod uwagę mieszkania o podobnym standardzie, zbliżonym metrażu i w zabudowie podobnego typu, to wniosek będzie prosty: mieszkanie w Piasecznie po prostu jest tańsze. O ile bowiem zmienia się koszt zakupu mieszkania w przeliczeniu na metr, to już koszty eksploatacyjne pozostają z mniej więcej wyrównanym poziomie (to oczywiście zależy od kilku czynników, ale ogólnie rzecz biorąc jest to prawdą). Zauważ jeszcze, że nieprawdziwy jest argument wysuwany przez niektórych, że niższa cena wynika z tego, że wszędzie jest daleko – zakorkowana stolica wcale nie pozwala na szybsze poruszanie się niż Piaseczno, które jest przejezdne dużo dłużej niż Warszawa, a jakość dróg – no cóż, nie oczekujmy zbyt wiele, ale i tak nie jest skrajnie różna niż w stolicy, a w niektórych przypadkach to nawet nietrudno wskazać przykłady o wiele ładniej wykonanych nawierzchni asfaltowych w Piasecznie niż w Warszawie.

Cena spokoju

Cisza i koszty zakupu nieruchomości to oczywiście tylko dwa argumenty przemawiające za tym, że warto przeprowadzić się właśnie do mieszkania w Piasecznie, ale też nie da się ukryć, że to chyba najważniejsze atuty. Pozostałe "koszty" często są bardzo subiektywne, bo to, czy do pracy masz dalej, czy bliżej nie zależy przecież tylko od lokalizacji twojego mieszkania, ale także sposobu przemieszczania się, kierunku korków, alternatywnego transportu itd..

logo deweloper Prestige
Treści opublikowane na stronach niniejszego serwisu mają wyłącznie cel informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.
Autorzy dokładają starań aby treści przedstawione w niniejszym serwisie były aktualne i rzetelne, ale nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań, podejmowanych w oparciu o te informacje.
Niniejszy serwis - jego wizerunek graficzny oraz zawartość stanowią własność Prestige. Kopiowanie serwisu w całości lub w części wymaga uprzedniej pisemnej zgody.